Consiliul Școlar al Elevilor
2022-2023

Consiliul elevilor este vocea elevilor în luarea deciziilor şcolare importante. Acest grup selectat de elevi talentaţi lucrează împreună cu administraţia şcolii pentru a promova interesele elevilor din cadrul Liceului Teoretic "Marin Preda" şi a îmbunătăţi experienţa şcolară pentru toţi. Consiliul elevilor organizează activităţi extracurriculare, oferă suport elevilor şi încurajează participarea activă a elevilor în viaţa şcolii. Dacă sunteţi interesaţi să faceţi parte din acest grup dinamic şi să vă implicaţi în viaţa şcolii, aflaţi mai multe despre cum puteţi candida pentru a fi membru al consiliului elevilor!

Proiecte realizate

Proiectul "Din suflet pentru voi"

În perioada 1-22 decembrie, membrii Consiliului Școlar al Elevilor din cadrul Liceului Teoretic „Marin Preda” Turnu Măgurele au derulat campania umanitară „Din suflet pentru voi”. Elevii au pregătit produse culinare specifice sărbătorii Crăciunului pe care le-au oferit colegilor și cadrelor didactice din școală. Drept mulțumire, beneficiarii „produselor dulci” au făcut mici donații în vederea realizării/achiziționării unor cadouri pentru 20 de elevi.